Blog
21
01
2017

11 medailí z Mistrovství České republiky v RAW trojboji

V sobotu 14.1 se konalo 5. Mistrovství ČR v klasickém (RAW) silovém trojboji mužů a žen. Díky oblastním závodům v Sokolově se několik Aréňáků kvalifikovalo, na samotný závody se nachystaly čtyři slečny – Klára Rychtetská, Zuzka Špačková, Verča Břízová, Ada Hoffmeisterová. Ty závodily v dopolední části.

Závody se pořádaly v tělocvičně ZŠ gen. Peřiny v Praze. Bylo horší vůbec najít vstup dovnitř, ale naštěstí jsme se všichni kolem 8 hodiny sešli a zabrali pár stolů, kde jsme měli hlavní koutek. Holky se do 8:30 všechny zvážily, v 8:55 bylo slavnostní zahájení a v 9:00 začaly nejlehčí holky.

Do 57 kg za nás startovala Klárka Rychetská, která lehce stahovala váhu. Nakonec z toho byl boj o celkové třetí místo, kdy porazila závodnici z Rakovníku o nejmenší rozdíl – 2,5 kg. Rozhodoval až závěřečný tah, kdy si takticky pohlídala soupeřku a stala se 2.vícemistryní ČR pro rok 2017 v ženách. Celkem nazvedala 280 kg.

Do 72 kg jsme měli Zuzku Špačkovou, která na oblasti překonávala juniorské rekordy, a byla tak favoritkou na medaili. Ve váhovce sice byla nejmladší, ale dokázala potvrdit předpoklady a vyzvedala si třetí místo díky 302,5 kg.

Třetí závodnicí, která za Arénu závodila, byla Verča Břízová do 84 kg. Verča byla další kandidátkou na medaili, ale před závodem onemocněla a ještě v pátek večer, pár hodin před závodem, nevěděla, jestli vůbec dorazí. Naštěstí se jí podařilo dát dohromady, zvládla nazvedat osobní rekordy a nakonec zvedala nejvyšší váhu na deadlift ze všech závodnic – 170 kg. V celkovém pořadí skončila, jako naše předchozí holky, třetí se 335 nazvedanými kilogramy.

Poslední naší závodnici, v kategorii nad 84 kg, byla Ada Hoffmeisterová. I když nestíhala trénovat podle představ, předvadla solidní výkony a dokonce si nazvedala i osobní rekord (celkem 275 kg) a skončila na pátém místě.

Celkem jsme tedy nasbírali 11 medailí, v celkovém pořadí z čtyř závodníků jsme obsadili tři 3. místa a potvrdili, že naši závodníci se dokáží připravit i na vrchol sezony.

Děkujeme všem za uplynulou sezonu, za výkony a reprezentaci Arény. 🙂

Komentáře
1

Zanechat komentář

rezervační systém   English