Blog
02
03
2017

Arena v lize vzpírání žen

V sobotu 25.2 se v Sokolově konalo historicky první kolo druhé ligy žen ve vzpírání a holky z Areny tam samozřejmě nechyběly. Ten samý den se konalo na druhé straně republiky v Hrozenkově i první kolo první ligy žen. Celkem je v lize v republice už 17 ženských týmů, takže konkurence je veliká.

Seznam ženských týmu:

2. liga – S. M. Ostrava B, TJ Start Plzeň B, Arena PK Praha A, R. Rotava, B. Sokolov, CFDestiny Brno, FG Havířov, TŽ Třinec, CCBC Praha

1. liga – S. M. Ostrava A, TJ S. N. Hrozenkov, TJ Start Plzeň A, TJ Bohemians Praha, SKV B. Bohumín,TAK Hellas Brno A+B+C

Porada trenérů a rozhodčích začala v 8:30, takže byl výjezd od Areny Jinonice s lehkým zpoždením v 6:45. Celkově v týmu startovaly tři holky – Peťa Havlová, Peťa Žampová a Pavlína Tomšů.

Na poradě se řešilo rozlosování na vážení, program soutěže a rozdělení do skupin. Samotný závod byl rozdělený na dvě skupiny, kdy první část začínala po zvážení v 10:30.

Za Arenu v první skupině závodila Peťa Havlová, která byla na svém teprve druhém závodě a po trhu s 50 kg byla v první skupině s třetím nejlepší výkonem. 50 kg bylo zároveň vyrovnání osobního PR. V nadhozu si Peťa zapsala druhým pokusem 66 kg, což byl taky osobní rekord a na třetí pokus si nahlásila 70 kg. Ten přemístila, s výrazem bojovala, ale nakonec neudržela, takže si další PR může zapsat na druhém zavodě v dubnu.

V druhé skupině závodily Pavlína Tomšů a Petra Žampová. Dříve šla na činku Pavlína, která ve čtvrtek před závodem onemocněla, ale nakonec se dokázala dát dohromady na sobotu, zachránila tak tým a ještě třetími pokusy útočila na osobní rekordy. Ty se jí bohužel nepodařily, ale byl to její první závod v životě ve vzpírání, takže potenciálu je dost.

Poslední z Areny šla na činku Petra Žampová, která si také zapsala v trhu 50 kg, ale s podřepem, takže s technickým provedením by trh mohl být i k šedesátce. V nadhozu si druhým pokusem zapsala 67 kg a třetím zkoušela 71 kg. Pokus se jí nepovedl, ale síla na něj byla. Celkově Peťa byla z všech holek na 6. místě a ještě s bodovou rezervou do dalších závodů.

Celkově se holky umístily na šestém místě, ale soutěž byla tak vyrovnaná, že na medaily chybělo jen pár bodů, takže pokud by padly třetí pokusy, umístění by bylo úplně jiné. Jak byla soutěž vyrovnaná, o tom svědčí i zápis ze vzpirani.cz: „Obě soutěže jsou charakteristické svou vyrovnaností. V Sokolově první Rotava porazila CCBC Praha o 1,3794 Sb. Start Plzeň „B“ – FITGYM Havířov o 0,0369 Sb. Arena PK Praha – CDF Brno o 1,6244 Sb. Průměr kola na závodnici 143 Sb. V Novém Hrozenkově zvítězilo „A“ Brna nad Bohemians o 0,6642 Sb. Bohumín prohrál s Ostravou o 0,4763 Sb.“

Dámská liga vzpírání má 3 kola. Druhé kolo holky čeká už 22.4 v Plzni. Svou ligu si 11. března také odjednou kluci v Nové Roli.

Komentáře
1

Zanechat komentář

rezervační systém   English