Bojové sporty

Brazilské jiu-jitsu

Brazilské jiu-jitsu (BJJ) je dnes velmi oblíbený a rychle se šířící bojový úpolový sport. Na rozdíl od jiných bojových sportů se zde nepoužívají k zneškodnění nepřítele údery a kopy, ale páky a škrcení. V podstatě jde o MMA bez úderů. Rozlišujeme dvě varianty – s kimonem (Gi) a bez kimona (no-Gi), neboli grappling. Techniky v obou disciplínách jsou si velmi podobné.

Boj začíná v postoji, kdy se pomocí zápasnických technik (shozy, porazy, vychýlení, přehozy) dostávají oba soupeři na zem, kde se snaží o submisivní techniky (škrcení, páčení).

V našich hodinách začneme úplně od základů. Naučíte se, jak správně provádět jednotlivé techniky. Jak správně nasazovat páky a škrcení a také jak se jim ubránit. BJJ není jen o zápasení. Zlepšuje fyzičku, koordinaci, prostorovou orientaci a navíc je to skvělá zábava!

Lekce vedou Michal a Tomáš Tauberovi, více v jejich profilech.

Kondiční box

Box nebo také boxing patří mezi bojové úpolové sporty. Během zápasu, který probíhá v ringu a to výhradně se stoje, jsou soupeři vybaveni boxerskými rukavicemi, speciálními botami, trenkami a tílkem. I pokud nepatříte mezi zapálené fanoušky boxu, jistě jste v souvislosti s tímto sportem zaslechli slavná jména, jako Muhammad Ali, bratři Kličkovi a nebo Floyd Mayweather.

Principem boxu je uštědřit co nejvíce úderů svému soupeři, neboli ho “nabodovat”. Pro naše účely však můžeme tu kontaktní složku minimalizovat a na  box se budeme zaměřovat zejména z hlediska kondice. Box je fyzicky extrémně náročný sport a není pochyb, že boxeři patří k nejlépe trénovaným sportovcům planety.

Box u nás trénuje výhradně Michal “Zub” Novotný.

Kickbox

Kickbox je moderní bojový styl, který je obecně pokládán za nejúčinnější a nejkomplexnější bojový sport v postoji, z něhož vychází postojová část MMA i většina sebeobranných systémů. Má řadu disciplín – od zjednodušených polokontaktních, které se velmi podobají karate (a s nimiž se v ARENĚ nepotkáte), až po plnohodnotný kickboxing K-1, který je velmi podobný Muay Thai, thajskému boxu. Obsahuje vše, co klasický box, tedy údery pěstmi, obrany, úhyby, a k tomu spoustu kopů a údery koleny. Omezeně i klinče, což jsou základní chvaty proti stojícímu soupeři (zaklesnutí jedné či dvou paží do soupeře). Jako sport je skvělý pro zpevnění, zhubnutí, budování dynamiky, psychické odolnosti, kondice a všeobecné pohybové inteligence.

Lekce vede zkušený a také velmi trpělivý trenér Honza Hrsina, více v jeho profilu.

 

rezervační systém   English