Blog
17
11
2017

Českomoravský pohár v RAW silovém trojboji v Bohumíně 4.11.2017

4. listopadu 2017 se konal v Bohumíně Českomoravský pohár v klasickém (RAW) silovém trojboji mužů a žen. Svými výkony z oblastních závodů konaných 16. září v Sokolově se nominovaly celkem tři závodnice.

V kategorii žen do 57 kg se nominovaly a na Českomoravském poháru měly možnost reprezentovat oddíl ARENY Pavly Kladivové Klára Rychetská a Jiřina Raisová. V kategorii žen do 84 kg jsem se nominovala já, Veronika Břízová.

Celé závody jsme kromě možnosti utkat s těmi nejlepšími v naší republice a urvat nějakou medaili, pojali i jako společný výlet několika členů oddílu, včetně těch, kteří se nenominovali a chtěli jet jen jako podpora. Nakonec jsme cestovali pouze ve čtyřech, osobně nás doprovodil Kláry přítel Kamil Zvoníček, který se na oblasti sice nenominoval, ale jel podpořit Kláru i mě s Jířou. Ostatním účastníkům zájezdu do toho sice na poslední chvíli vlezly nějaké pracovní povinnosti, ale i tak tímto děkujeme všem, kteří nám drželi na dálku palce a psali podporující i výhružné zprávy. Děkujeme.

Celý výlet tedy začal už v pátek, protože Bohumín je na druhém konci republiky u hranic s Polskem. Hotel jsme si vybrali blízko místa konání soutěže a v sobotu hned před sedmou hodinou ráno jsme spěchaly všechny tři celé hladové navážit do svých kategorií a nahlásit své základní pokusy, abychom v klidu stihly snídani v hotelu. Všechny Aréňačky navážily přesně dle očekávání do svých váhových kategorií.

Na poháru byla už od začátku znát větší rivalita oproti oblastním závodům. Přesto holky v kategorii do 57 kg obsadily suverénně první a druhé místo na bedně. Raisová Jiřina brala stříbro svým výkonem v trojboji 277,5 kg (DŘ 97,5 kg, BP 55 kg a MT 125 kg). Rychetská Klára pak s nazvedanými 280 kg celkově (DŘ 100 kg, BP 60 kg a MT 120 kg) vybojovala zlatou medaili a to i přesto, že se na ní podepsala v den závodů únava ze shazování váhy.

Já jsem jela na závody hlavně z cílem nazvedat kilogramy potřebné pro 1. výkonnostní třídu (VT1) a pokusit se překonat národní rekord v mrtvém tahu, jehož držitelkou od oblastních závodů jsem (173 kg). Nakonec jsem se umístila na druhém místě s 375 nazvedanými kily (DŘ 120 kg, BP 70 kg a MT 185 kg). Ze závodů jsem tedy odjela s vytouženou VT1 a nově ustanoveným národním rekordem na mrtvý tah v kategorii žen do 84 kg. Rekord na pozved jsem v průběhu soutěže zvládla hned dvakrát, protože poprvé jsem ho překonala již při 2. pokusu 175 kg a následně ho ještě o 10 kg navýšila 3. pokusem na 185 kg.

V absolutním pořadí všech žen se Aréňačky umístili v první desítce. 10. místo absolutně získala Jiřina Raisová, 9. místo patří Kláře Rychetské a 7. místo jsem získala já.

Tyto závody byly z mého pohledu závodnice i trenérky v jedné osobě velice úspěšné. Vedla jsem přípravu a tréninky Jiřince, takže radost mám dvojnásobnou.

Vždy je ale co zlepšovat. Toto byly poslední RAW závody v silovém trojboji pro věkovou kategorii mužů a žen v tomto roce. Další sezóna začíná zase až příští podzim a do té doby budeme mít spoustu času natrénovat a zase se posunout dál.

Závěrem bych chtěla pochválit skvělou organizaci závodů i vybavenost tělocvičny pořadatele TJ Viktorie Bohumín, která sloužila všem závodníkům jako rozcvičovna. Bez nich by to nebylo ono.

Zde ještě video reportáž (od 23:48):

Komentáře
1

Zanechat komentář

rezervační systém   English