Blog
05
12
2014

Chceš se opravdu umět hýbat? Zapomeň na stroje!

Od Pavla 0

Jeden můj kamarád, čerstvý absolvent klasického trenérského kurzu fitness, za mnou nedávno přišel a ptal se mě, jak že to děláme s úplnými začátečníky. Ve škole jim prý vysvětlovali, že je nutné, aby lidé, kteří nikdy necvičili, měli minimálně první tři měsíce fixovaná záda k podložce a cvičili pouze na strojích. A pak vlastně taky… o tom přeci fitka jsou. No, ale my přece v naší tělocvičně žádné stroje nemáme…. tak jak to sakra teda děláme?
No to snad ne, řekla jsem si…

 


Oukej… vezměme si klasického začátečníka. Kancelářský vzorek lidstva. Chlapík ve středních letech, který nikdy necvičil, půl dne sedí u počítače, večer u televize. Nadává si na záda a má takové ty bolístky, o kterých se ani nemluví…
Jednoho dne se ráno probudí a prozře. Sakra, je mi 35 let a mám problém vstát z postele, nezvednu své děcko, do schodů umírám, tramvaj nedoběhnu, špatně spím a co ten sexuální život… no, už to není jako dřív….
Rozhodne se bojovat a něco se svým životem udělat. Jasné, změní stravu a začne cvičit. Tak a teď stojí na rozcestí. Na jedné straně klasické fitko plné strojů, trenéři třímající v jedné ruce mobil a v druhé super nadupaný zázračný nápoj, který sice stojí majlant, ale po kterém se za pár týdnů vše úplně změní. Na té druhé straně je tělocvična, která je, dá se říct, minimalisticky vybavená. Nějaké kettlebelly, jednoruční a velké činky, medicinebally, švihadla, hrazdy, kruhy, žíněnky.
Jak tenhle příběh skončí? Vyber si….

Verze číslo 1: Komerční fitko

Trenér našeho hrdinu naučí, jak správně cvičit. Tedy jinak… jak správně cvičit na strojích, tedy úplně přesně řečeno – používat stroje. Má krásně fixovaná záda, rozsah a trajektorii pohybu má danou. Vlastně je to fajn. Nemusí zase tak moc přemýšlet. Rozhodně si zacvičí, odchází unaven a druhý den ho všechno bolí. Po pár týdnech ví, jak se používá peck deck, umí si parádně lehnout k leg pressu. Jen z toho nošení nákupu furt nějak bolí záda, sakra….
Revoluční stroj, který změní Tvůj život! Ale jak?

image6

Už jsi někdy viděl někoho, jak si zavazuje tkaničky od bot s lavičkou přivázanou na zádech? Nebo jak někdo zvedá dítě s páteří zafixovanou o zeď? Počkej, já to hned z té země seberu, jen si k sobě přikurtuju tady to prkno… To asi ne, co…

Verze číslo 2: Tělocvična

Trenér se vůbec nebude snažit dát svému svěřenci nějakou berličku. Ani náhodou mu nebude fixovat záda k podložce. Nenaučí ho, jak cvičit na strojích. Naučí ho, jak používat své tělo, jako nástroj v běžném životě. Na začátek kopec mobility a Primal Move pohyby. Když se zdá být ready, nafasuje kettlebell. Obrovská výhoda téhle hračky je, že s ním může cvičit v podstatě každý. Bez ohledu na věk, kondici, pohlaví, či zdemolovanost životem. No, ale hlavně… ovládá své tělo. Veškeré stabilizátory páteře, svaly kolem obratlů, které jsou opravdu hluboko. To vše, co MUSÍ používat ve světě mimo gym. Hm, vstávání najednou není takový problém. Zvednout něco ze země? Hračka… Hele a schody? No už běžím…..
Tohle Ti opravdu změní život!

image7

Oukej, zamysli se… co asi tak dá člověku víc? To, že se naučí cvičit na strojích a se stroji, a nebo se rozhýbe při cvicích na mobilitu a začne ovládat své tělo, postupuje progresivně a s jasným cílem. Chce přece fungovat v běžném životě, být zdravý a výkonný… Tak co už sis vybral? Pokud jsi náhodou zvolil druhou možnost, neboj se a přijď si vyzkoušet o čem to je. Nic za to nedáš, první hodina je u nás zdarma!

Komentáře
0

Zanechat komentář

rezervační systém   English