Blog
07
01
2015

Kettlebell – železná koule s uchem

Od Pavla 0

Jaké jsou výhody cvičení s kettlebellem?

  • Spojení funkčního posílení svalů a kondičního cvičení.
  • Vysoké metabolické náklady cvičení s kettlebellem zaručí, že budeš silnější a v perfektní kondici. Zrychli svůj metabolizmus na plné obrátky!
  • Unilaterální zapojení svalů pomůže vyřešit tvé dysbalance.
  • Zlepšuje koordinaci a napomáhá posílení přirozené stability těla.
  • Dynamické prvky pomůžou rychlejším reakcím. Nenech se překvapit.

Kettlebell, starým sokolům známý jako bublina, v Rusku opěvovaná girya. Železná koule s uchem. Tato všestranná cvičební pomůcka se pomalu, ale jistě dere na výsluní. Vyznavači funkčního tréninku tento, opravdu výjimečný, nástroj znají již řadu let, avšak ostatními je nalézána až nyní. Okamžitě se ale stala hitem, který od základu změní celý tvůj trénink a pohled na něj.

Proč je vlastně tak skvělý?

Je to kompaktní tělocvična. Vše v jedno. Posilovat s ním můžeš efektivně jak celé tělo, tak i jednotlivé partie. Co víc si přát? Ať už je Tvůj cíl jakýkoli, takhle hračka ho dokáže splnit. Skvěle fungující zbraň na shazování tuku, budování síly, dynamiky a silové vytrvalosti. Navíc se budeš cítit lépe, budeš flexibilnější a v lepší kondici. Kettlebell je také velice vhodný pro lidi co mají málo času a chtějí intenzivní, časově nenáročné a přesto velmi účinné cvičení. Efektivnost, to je to slovo, které nejlépe vystihuje trénink s Kettlebellem.

Cvičení s kettlebellem není složité. Naučíme Tě perfektně techniku, pár základních cviků, se kterými ale můžeš dobít svět. Povedeme Tě postupně, od základů. Naši prioritou je precizní technika. A ta Ti zaručí výsledky a především dlouho trvající zdraví!

Čím je tak jedinečný?

Velkou výhodou je, že kettlebell má těžiště posunuté mimo osu. To pocítíš hlavně u cviků, kdy máš závaží nad hlavou. Dokonale totiž zapojí Tvé centrum stability. Tvůj střed těla musí zapojovat i ty nejmenší svaly o moc více, abys posunuté těžiště vyrovnal.

Dvě strany jedné mince

Existují dva styly kettlebellu:

Soft style (girevoy sport) je, jak už název napovídá, soutěžní disciplína. Jde o to nazvedat co nejvíce opakování v určitém čase.

Hard style ten naopak slouží jako podpora pro jiné sporty, nebo jako nástroj pro pevné zdraví a krásné tělo. Jde především o efektivnost! Co Ti cvičení dá do života? Jak se promítne do Tvého sportu?

Kettlebell je kompaktní, lze s ním cvičit vždy, všude, v každém věku a s jakoukoli úrovní zdatnosti a kondice. Zapojuje svaly celého těla v jeden okamžik, využívá většího rozsahu pohybu a posiluje Tvé vazy, šlachy a klouby. Slouží tedy jako perfektní prevence proti zranění.

Máš-li zájem mrknout na cvičení s kettlebellem, zajdi k nám na první hodinu ZDARMA. Stačí se zarezervovat a přijít. Ostatní už zařídíme my.

Začni cvičit s kettlebellem ještě dnes

Komentáře
0

Zanechat komentář

rezervační systém   English