Flow Rope

Flow Rope

  • 12.03.2022
  • 09:00 - 13:00
  • 990 Kč

Přihlásit na seminář přes rezervační systém

Co to je Flow Rope?

Flow Rope, někdy také nazýván flow lano nebo flow provaz. Narozdíl od klasického švihadla bylo cvičení vytvořeno tak, aby sjednotilo celé tělo a naučilo ho pracovat jako jeden celek. Dosahuje se tím skrz nácvik plynulých pohybových vzorců, u kterých je základem rotace celého těla za využití ramen, boků a nohou. Tělo se tak učí integrovat svalové řetězce a přitom zlepšujete koordinaci, hbitost a rovnováhu.

Všechny techniky, které lano nabízí, odpovídají atletickým pohybovým vzorcům a tudíž se jejich procvičování projeví v každodenní činnosti a naši celkové lokomoci – chůze se stane přirozenější, běh hladší, i hod a vrh lehčí. Flow lano je moderní fitness pomůcka pro funkční trénink, se kterou se člověk naučí integrovat horní a dolní polovinu těla v jeden celek. Jedná se o úžasnou rotační pomůcku pro znovuzískání hybnosti v oblasti ramen, hrudního koše a kyčlí.

Procvičováním řady pohybů cyklického charakteru člověk zlepšuje svou biomechaniku, koordinaci, rovnováhu a fyzickou kondici. Lano je ideální nástroj pro dostání se do stavu Flow, tedy pro vstoupení do stavu přítomného prožívání a ponoření se do činnosti. Ale hlavně, cvičení s flow lanem je zábava, je tam hravost, objevování a radost.

 

Co Flow Rope přináší?

✔ Cvičení bylo speciálně navrženo tak, aby pracovaly obě strany těla, jak pravá tak levá, tudíž i obě hemisféry. Velkým benefitem flow lana je tedy harmonizace dominantní a nedominantní strany, vybalancování symetrie a zlepšení neuromuskulární komunikace mezi nimi.
✔ Nejen, že je to snad nejskladnější fitness pomůcka na světě, kterou můžete mít vždy po ruce protože zabere minimum místa, ale hlavně málo která pomůcka vás tak rychle dostane do stavu flow (plynutí) jako právě Flow Lano.
Krouživé pohyby kopírující tvar ležaté osmičky nebo-li symbol nekonečna s sebou nesou něco neskutečně terapeutického. Opakující se vzory pohybu, nepřerušené kontinuum točení a zvuk švihu člověka dostávají do stavu plynutí, kde se ztrácí pojem o čase, mysl se uklidní, mozkové vlny přejdou z běžných logicko-analytických beta do alfa vln, typické pro meditaci a uvědomování přítomného okamžiku. Člověk se po splynutí s lanem cítí znovu nabitý, energizovaný až euforický.

Co můžeš od Flow Rope očekávat?

✔  Zlepšení koordinace, hbitosti a rovnováhy
✔  Zvýšení kardiovaskulární kondice
✔  Lepší hbitost, zdraví kloubů a svalů, snížení zatuhlostí a bolesti
✔  Vyvážení pravé a levé strany, snížení nerovnováhy mezi dominantní a submisivní hemisférou
✔  Zakoušení stavu Flow, snížení stresu a větší produktivita
✔  Zvýšená tělesně-pohybová inteligence spojená s hrou a zábavou

Pro koho je workshop Flow Rope určen?

✔  Pro úplné začátečníky, kteří nemají s lanem předchozí zkušenosti

✔  Pro sportovce, ale i běžnou populaci. Stačí chuť se hýbat

✔  Pro mladé i starší nadšence. Na věku nezáleží

Kdy?

12.3.2022 od 9:00 do cca 13:00

Kde?

ARENA Centrum – Palackého 717/11, Praha 1

Za kolik?

Cena semináře je 990 Kč. V ceně semináře je zapůjčení tréninkového lana. Zároveň máte během semináře od nás zdarma i kávu/vodu/ionťák (v neomezeném množství) a půjčení ručníku. 

Co si vzít s sebou?

Vezměte si pohodlné oblečení na cvičení (stačí šortky a triko) a dobrou náladu. Cvičíme na boso.

Seminář vede Prokop Šimek.

Termín semináře je již za...

0Dnů0Hodin0Minut0Sekund

Krátká upoutávka na Flow Rope:

Co o našich seminářích říkají účastníci?

Ahoj,chtěl jsem jenom krátce poděkovat za ten seminář, byl vážně super, rozšířil mi obzory, bavil jsem se, byla tam hrozně fajn atmosféra (na kterou měla největší vliv samozřejmě Pavla) a proto doufám, že se pro mě najde někde místo na vedených hodinách 🙂Jedinou připomínku bych však přece jen měl. V tištěném manuálu je fajn, že je v něm místo na vlastní poznámky, ale přece jenom by bylo fajn, kdyby tam byl psaný popis jednotlivých cviků (vím že pár z nich bylo popsáno v nějakém jiném ebooku zdarma, snad Železné tělo nebo tak nějak), ty obrázky někdy prostě nestačí a mezi cvičením jsem si bohužel nestíhal dělat si úplně podrobné poznámky ke všemu. Momentálně nemám ten manuál po ruce, ovšem vím, že tam někde i bylo místo, kde mi nebylo jasné kde končí jeden cvik a začíná další. Úplně nejlepší by samozřejmě byla videa, ale chápu že by to stálo čas a peníze.No každopádně ještě jednou moc díky, seminář se mi moc líbíl, stejně tak se mi líbí i koncept vaší posilovny a jste tam hrozně fajn lidi 🙂Mimochodem včerejší Kmeny byly taky super, hned jsem si rád zavzpomínal na ten fajn nedělní kurz 🙂Těším se naviděnou

Kuba Smetana

Dekuji za vcerejsi uzasny kurz mobility. Za me PARADA,pratelska parta lidi,ktera vi o cem mluvi a snazi se pomoct v zakladech.Moc dekuji,ze jsem se mohla zucastnit a tesim se na dalsi prispevky,e-book a postrehy.Ja dnes mobilitu hned za cerstva zkousela s dcerou. Bylo usmevne jak moc jsem neohrabana a ji slo vsse tak zlhka 😀 Krasny zbytek dne

Markéta

Po dlouhé době jsem zažil konečně něco, co dává smysl. Primal Move v podání opravdové osobnosti Pavly Kladivové byl největším "sportovním" zážitkem a poznáním pohybu v mém životě. Perfektně, lidsky, srozumitelně a zároveň profesionálně vysvětleno vrcholovým sportovcem. Je jasné, že to bude ještě kus práce, ale už teď po prvním cvičení je vidět značný posun vpřed v mobilitě, zatuhlých svalech, kloubech a vazech. Ještě jednou děkuji a budu se těšit na další pokračování! DĚKUJI!!!

Pavel Kramar

Bol som na seminari s velkou cinkou aj Primal Move a je to super. Primal Move mi krasne uvolnil namozene zada z treningu. Odporucam kazdemu aj ludom co maju pocit ze vsetko poznaju a robia spravne, oplati sa urcite to absolvovat. No a hlavne na o boch seminaroch kopec srandy smile emoticon

Robert Fojcik

Bylo to skvělé odpoledne, spousta podstatných informací, díky! 😉 (na seminář Primal Move a Velká činka)

Jirka Beran

Tradicne vysoky standard a kamaratsky pristup a k tomu kopec zabavy Hybali sme sa ako mimina a stejne tak i usnu. (na seminář Primal Move)

Dalibor

Ahoj, velmi povedené nedělní odpoledne. Seminář splnil moje očekávání..vím co je PM a jak no to..teď už jenom začít..a udržet to v pohybu 🙂 díky moc, bylo to perfektní...

Leona Švecová

Seminář Velká činka - Pavla to vzala pěkně od začátku i s mobilitou, přes dýchání a základy s kettlebelou. Vysvětlila souvislosti a dala spoustu dobrých rad. Seminář má určitě přínos, jak pro naprostého začátečníka, tak i pro lidi co nějaký ten rok cvičí. I když se spíš spadám do druhé skupiny (doufám), tak jsem si odnesl spoustu poznámek a poučení do budoucna 🙂

Vítek Urban

Výborný seminář na téma - "velká činka" pod vedením zkušených trenérů, kteří si nehoní ego cizími termíny, vše vysvětlí a maji trpělivost.

Roman Pajer

Gym je parádní, materiály a organizace taky:)! Akorát to neustále vychvalované kafe jsem si bohužel nestihl dát, příště:)! Osobně by mi vyhovovalo menší množství cviků a delší čas věnovaný jejich technice. Cena semináře by také mohla být nižší:).

Adam Jareš

organizace ok, přostředí ok, gym super, už jsem kamarádovi doporučil.. Bylo to fajn, jen by Pavla měla být trošku ráznější na chytráky co se opakovaně dohadují co je lepší a podle mě ruší seminář.

Michal Sedlák

Seminář Primal move se mi velice líbil, získala jsem návod, jak si obnovit či udržovat svalovou pružnost a sílu s možností cvičit i doma. Líbí se mi, že těmito cviky lze komplexně procvičit celé tělo, po semináři jsem se cítila moc dobře. V materiálech bych uvítala slovní popis cviků k fotografiím včetně toho, na jaké konkrétní svaly či skupinu svalů daný cvik nejvíce působí, jako dodatek možná i "kancl" verzi cviků, jak o ní Pavla mluvila.

Renáta Žežulková

Myslím, že seminář byl na vysoké úrovni. Výběr z více systémů byl skvělý. Jelikož se taky snažím brát ze všeho něco, tak mi to utříbilo výběr. Rozcvičku jsem hned druhý den absolvoval a musím říct že s určitými cviky na doplnění je skvělá. Kurz mi vyhovoval jak délkou tak i rozmezím hodin, do centra je skvělá dostupnost. Pavla byla vstřícná, vše dobře ukázala, jenom bych ocenil krátký popis cviků, abych spíše doplňoval něco, co v materiálech není. Takhle jsem občas horko těžko zároveň psal, chytal informace a ještě koukal na provedení. Stručný popis cviků - obrázky jsou fajn, ale nedostatečné (spíše slouží k vybavení cviku celkově) a poznámky by sloužili pouze na doplnění. Dále - není to výtka, ale spíš přání - klidně bych udělal kurz delší s více věcmi.

Jan Hloušek

Seminář se mi velmi líbil. Většinu cviků jsem už znala z rozcviček z našeho funkčního tréninku. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že jsou to úžasné cviky a po celém dni stráveném na kancelářské židli je důkladná rozvička před tréninkem potřeba! A tištěný materiál mi pomáhá si jednotlivé cviky dobře zapamatovat. Seminář bych doporučila všem, kteří se chtějí nebo potřebují rozpohybovat 🙂

Marie Kyselovičová

Veselý přístup Pavly, zábava a přitom profesionalita, spousta cviků

Kateřina Matějková

Líbilo se mi naprosto všecko. Kladné hodnocení předávám svým známým.

Petr Hýř

Líbilo se mi vše - organizace semináře; připomenutí smskou, vstřícnost, když je člověk nemocný, že byl nabídnut jiný termín a nepropadla záloha. Super bylo občerstvení a vynikající káva. Gym se mi moc líbí, když jsem poprvé vešla do místnosti, kde probíhal seminář, byla jsem ohromena kresbami na zdech. Jinak cením celkovou čistotu, především na sociálním zařízení. Pája je fajn, na nic si nehraje, je vtipná a ví, co dělá a dělá to moc dobře 🙂 Celkově to na mě u Vás působilo moc příjemně, milí lidé, krásné prostředí, je vidět, že Vás to baví. Až mě přestane bavit kolo, půjdu vzpírat do Areny 😉 FANDIM VÁM!!! Jinak možná by bylo dobré, kdyby Pája častěji chodila mezi jednotlivými účastníky a opravovala je při provedení jednotlivých cviků, protože já jsem si například nebyla nikdy jistá, zda to dělám správně, protože to skoro vždy vypadalo úplně jinak, než jak to dělá Pája :-D. Ale to bylo tím, že mám mobilitu hodně špatnou :-))

Kateřina Tuháčková

Líbil se mi přístup lektorky, perfektně odvedená práce s naprosto rozdílnou skupinou, doporučil bych, jenom čas bych posunul na 13-17

Roman Ludvík

Ukázané cviky mohu zařadit do svého tréninku

Ivana Štěpánková

Seminář bych doporučil. Líbila se mi příjemná atmosféra a obsah kurzu (protažení, cviky, ...) Možná to je dost subjektivní, ale první půlhodinu/45 minut než se začalo cvičit byla v Areně docela zima. Klimatizace běžela naplno. A bez pohybu bylo člověku chladno. Jak se začalo cvičit, tak už to bylo OK.

Tomáš Pilát

Podrobnosti

  • Omezení:
    12 účastníci
rezervační systém   English