Zdravotní cvičení – aby pohyb nebolel

Zdravotní cvičení – aby pohyb nebolel

  • 01.01.2022
  • 09:00 - 11:00
  • 790 Kč

Přihlásit na seminář přes rezervační systém

Zdravotní cvičení – aby pohyb nebolel

Chcete se cítit uvolněnější, narovnanější, zrelaxovanější a spokojenější?

Rádi byste zase volně dýchali?

 

Co se na zdravotním cvičení naučíš?

✔ Po absolvování kurzu budete vědět sami, jak si efektivně zacvičit a ulevit si tak např. od bolavých zad a jak správně dýchat (pro běžný život i sporty včetně silových)

✔ Dýchání a správné držení těla a jak se lépe hýbat

✔ Přetěžované partie budeme uvolňovat (pozor, není to ale jen formou protahování / strečinku, ale použijeme i manuální terapii a měkké techniky – válce, míčky)

✔ Neaktivní partie budeme učit, jak mají fungovat a budeme se je učit zapojovat vše dohromady nám pomůže cítit se uvolněnější, narovnanější a tím i spokojenější

 

Pro koho je workshop určen?

✔  Pro úplné začátečníky i otrlé sportovce, plus pro lidi po prodělaném onemocnění SARS-CoV-2 s pocitem dušnosti, menší kapacity plic a celkové ztuhlosti v oblasti hrudníku

✔  Pro nováčky v oblasti fitness nebo pro někoho, kdo potřebuje pomalé tempo a na všechno se soustředit bude toto cvičení sloužit jako základ pro naučení se dýchání, správného držení těla a jak se lépe hýbat

✔  Pro pokročilejší jedince a sporťáky slouží cvičení jako prevence zranění i následná náprava

✔  Pro běžnou populaci jako kompenzační cvičení pro bolístky zad z každodenních činností jako je sezení v kanceláři / u PC, aby se Vám lépe žilo

✔  Pro osoby po prodělání nemoci SARS-CoV-2 s pocity dušnosti a zhoršeného dýchání – zaměříme se na cviky, které nám uvolní žebra, hrudní páteř a „otevřou hrudník“ tak, aby se zase o něco lépe dýchalo

!  pokud jste o zranění / operacích, konzultujte svou účast s Vaším ošetřujícím lékařem !

Kdy?

termín pro 2023 ještě není stanoven

Kde?

ARENA Centrum – Palackého 717/11, Praha 1

Za kolik?

Cena semináře je 790 Kč. Zároveň máte během semináře od nás zdarma i kávu/vodu/ionťák (v neomezeném množství) a půjčení ručníku. 

Co si vzít s sebou?

Vezměte si pohodlné oblečení na cvičení (stačí šortky a triko) a dobrou náladu. Cvičíme na boso.

Storno podmínky kurzu:
  • 7 dní před kurzem vrácení 100% částky
  • 3 dny před kurzem vrácení 50% částky
  • 2 a méně dní před kurzem vrácení 0% částky
Seminář vede naše lektorka Veronika Břízová.

Termín semináře je již za...

0Dnů0Hodin0Minut0Sekund

Co o našich seminářích říkají účastníci?

Na zdravotku jsem pochopil, co to znamená opravdu ležet rovně, bez bolestí krční páteře a beder.

DAVID KOCOUREK

Zdravotní cvičení s Veronikou jsem začal navštěvovat po půlroční přípravě na silové závody, kde se mi postupně nahromadily různé zatuhlé části těla, které začaly bolet i při běžné činnosti, včetně spánku. Na zdravotku jsem se naučil různé techniky dýchání a protažení a pochopil, co to znamená opravdu ležet rovně, bez bolestí krční páteře a beder. Určitě plánuji navštěvovat i další kurzy, kde se dozvím pokročilejší techniky.

DAVID KOCOUREK

U Veroniky jsem odchodil již tři turnusy zdravotního cvičení. Z mého pohledu je výborné. Protahuje a uvolňuje a zároveň posiluje hluboké svaly a hodí se tedy jako skvělý doplněk nejen k různým druhům cvičení ale i k vyrovnání dopadů dlouhého sezení. Zároveň také pomáhá odstranit různé dysbalance či alespoň zmírnit jejich dopady.

VLADIMÍR HANDL

Již více jak rok navštěvuji zdravotní cvičení podvedením Veroniky Břízové. Od dětství trpím skoliózou, mám sedavé zaměstnání a většina mých svalů byla zatuhlá a zkrácená. Když Verča přišla s možností zdravotního cvičení, ani chvíli jsem neváhala. Už po první hodině jsem odcházela a cítila se jako nový člověk! Zažila jsem zcela nový pocit. Nikde mě nic nebolelo, netahalo, krásně jsem vše prodýchala a protáhla. Od té doby na zdravotní cvičení nedám dopustit! Pravidelně navštěvuji hodiny a snažím se opakovat cviky i doma.

LUCIE HAMPLOVÁ

Když jsem začala chodit do gymu a pracovat tak na sobě, zkusila jsem více trenérů, tím jsem si osvojila základy funkčního tréninku. Je určitě třeba zkusit různé přístupy. Veronika mi svými tréninky a osobním přístupem vyhovuje nejvíc, vylepšila jsem si techniku, vím, jak který cvik je důležitý a proč, zvlášť když jsem cvičila během těhotenství. Taky jsem chodila na zdravotní cvičení kvůli nápravě skoliózy a držení těla. Veronika má znalosti a přesně ví, co poradit s každým individuálním problémem. Můžu cvičit doma, protože díky správnému přístupu vím jak, a nebojím se že bych něco dělala vyloženě špatně. Určitě budu na její hodiny chodit dál.

MICHAELA PEŘINOVÁ

Na zdravotní cvičení jsem chodil po crossfit tréninku. Bylo to skvěle protažení a uvolnění svalů po tréninku. Takový strečink bych sám neudělal.

JAKUB KREKULE

Výborné cvičení pro ty, kdo bojují s různými zatuhnutími ,přetíženími a blokacemi, což jsme asi všichni, ať ze cvičení nebo sezení v práci. Cviky používám i doma, a některé vydají za návštěvu u fyzioterapeuta. Rozhodně chci pokračovat a vřele doporučuju.

LENKA VRZALOVÁ

Podrobnosti

  • Omezení:
    16 účastníci
rezervační systém   English