Blog
29
12
2014

Pár rychlých rad do začátku roku

Od Pavla 0

Pár rychlých rad do začátku roku 🙂

Tak ukaž ten seznam… hm.. zhubnout? Dát se do kondice? Přestat trávit čas na FB? Žít zdravěji? No dobrý….

Taky si dáváš spoustu předsevzetí k výročí Nového roku?

A… taky Ti to nikdy nevydrží?

Mrkni na pár rad do reálného života…..

1) Je nesmysl začínat od Nového roku!

Chceš něco změnit? Proč čekat… začni hned! Pokud si budeš neustále dávat nějaké určité začátky – od pondělí, od prvního, od jara, od úplňku, nezačneš nikdy a pokud ano, rychle skončíš… Tak neváhej a jdi do toho!
(no dobře, Silvest by mohl být ještě tak trochu cheat day :))

2) Udělej si plán!

Ideálně si napiš… a plán by měl být reálný!! Zhubnout 10 kilo za 2 týdny? Ani omylem…. rozplánuj si postupné a dlouhodobé krůčky a netrestej se, pokud vše nejde, dele toho, co je psáno…

3) Nevěř na zázraky!

Ty se dějí možná tak v pohádkách! Jasné… leden je žní pro výrobce super hyper ultra rychlých spalovačů tuku. Ale víš… ono to nefunguje. Kdyby to bylo snadné, běhali by po světě jen krásně štíhlí lidé…

4) Spolehej se sám na sebe!

Motivaci hledej v sobě! To, že sousedka zahlásila, že Ti to triko nějak nesedí přes pupík, by nemělo být tím prvním impulzem. Tahle motivace nevydrží. Chtít musíš hlavně ty!

5) Vyhni se chemii!

Ať už je Tvůj cíl jakýkoli – nabrat, zhubnout, žít zdravěji, vyhni se čemukoli zprocesovanému a chemickému. Že je něco bez tuku? Ale neee.. tuk je v pořádku, pokud je přirozenou součástí té dané věci, nemyslíš? Ale fuj, umělá sladidla? Náhražky, Éčka? Čím kratší výčet ingrediencí produkt má, tím je dost pravděpodobně zdravější… Tohle by vydalo na další článek… prostě dej na svůj selský rozum a necpi do sebe nesmysly!

6) Když sejdeš z cesty, nepanikař… vydechni a vrať se, kde jsi skončil!

Neeee…. dal sis kousek čokolády, burger? No a? To není konec světa… Pokud se stane, že porušíš svůj plán, no… stane se… nikdo to nevrátí, ale to není důvod to zabalit a začít… no třeba zase od pondělí. Největší chybou totiž je, když si řekneš to klasické – no, teď už je to jedno, začnu znovu od…. Chyby dělá každý a pokud se to stane Tobě, budiž… Jen je třeba v tom nepokračovat a uvědomit si, že je třeba se vrátit zpět ke svému plánu.

7) Začni se hýbat s rozumem!

Pět let jsi necvičil a tak je na čase začít. Myslíš, že hupsnout na něco, co má v názvu Hard core, či ultra je fajn? No… ani ne… Věř mi, že v lepším případě budeš hodně zdrchaný a za pár tréninků se na to vykašleš a v tom horším se zraníš. Začni něčím, kde se především rozhýbeš. Ideální je na toto Primal Move. A i u toho se pěkně zapotíš a především zapojíš svaly, co sice nejsou vidět, ale jsou nejdůležitější pro Tvé zdraví! No a pak pomalu a postupně přejít třeba na Kettlebell…. 🙂

PS: Během pár dní Tě čeká první díl naší ebook, která bude ke stažení zdarma a dozvíš se o ní mnohé o mobilitě, cvičení i stravě! Tak se těš a sleduj náš FB!

Komentáře
0

Zanechat komentář

rezervační systém   English