Blog
04
11
2016

Report ze závodů v trojboji Sokolov 29.10.2016

Poslední sobotní den patřil po celé České republice trojboji. Na čtyřech místech probíhaly oblastní závody. Nemohla u toho samozřejmě chybět ani ARENA, takže jsme se vydali na oblast v Sokolově. Přihlásilo se nás z týmu 17, nakonec startovalo 16 trojbojařů napříč všemi váhovými kategoriemi, pohlavím i věkem. Nejlehčí slečna v našem týmu měla necelých 55 kg a nejtěžší borec navážil necelých 132 kg.

Vážení probíhalo mezi 8:00 a 9:30, takže cíl byl dorazit v tomhle čase, rozdat si členské karty, zaregistrovat se a pořádně se najíst. Zabrali jsme celou šatnu, probrali základní pokusy a čekali na desátou hodinu, kdy měl závod odstartovat.

Mezitím se závod rozdělil podle váhovek do 8. kategorií, takže z toho bylo jasné, že v plánovaných 18:00 asi vyhlášení nebude 🙂

První disciplínou byly dřepy, na které šly nejlehčí holky až po slečny nad 84 kg. Celkem jich závodilo 16, ale jen od nás bylo 6 závodnic. Po dřepech, které trvaly asi 6 hodin se přešlo postupně na benč a mrtvý tah. Chlapi startovali ve váhovkách od 66 kg, kde byli hlavně junioři, až po nejtěžší nad 120 kg.

Výsledky holek

Nejlépe se z našich holek umístila Verča Břízová, která v kategorii do 84 kg zvedla v deadliftu druhou nejvyšší váhu 150 kg a celkově brala první místo. Další úspěšnou byla Zuzka Špačková, která skončila na druhém místě v kategorii do 72 kg, ale ještě jako juniorka zaznamenala v celkovém součtu disciplín národní rekord! Celkem nazvedala 310 kg. Na stejném místě, ale v nižší sloučené kategorii do 57 kg, skončila Klára Rychetská, která v trojboji nazvedala 235 kg. V celkovém hodnocení Wilkse, tedy na body, se na třetím místě ze všech závodnic v soutěži umístila Zuzka Špačková a stala se tak naší nejlepší trojbojařkou.

Výsledky kluků

Borců nastoupilo do závodu více – 63. Z toho Arena měla v soutěži 11 závodníků.
Nejlepším výsledkem bylo první místo v nejtěžší kategorii nad 120 kg Rudolfa Ferra, který nazvedal jako druhý nejvíce kilo ze všech kategorií a zároveň zatáhl v deadliftu rovných 300 kg. Druhým nejlepším umístěním bylo druhé místo Tomáše Kejíka v kategorii do 93 kg, kdy nazvedal dohromady 635 kg a v celkovém pořadí Wilkse, tedy opět na body, se umístil ze všech závodníku v TOP 5.

Plánovaný konec v 18 hodin se protáhl díky velkému množství závodníků až do půl dvanácté. Rozdaly se medaile a poháry a před půlnocí závod oficiálně skončil.

Děkuji všem našim závodníkům za reprezentaci Areny!

Bylo nás dost, fandili jsme si, podporovali jsme se a nakonec i díky tomu nasbírali jako tým nejvíce bodů v celé soutěži a o parník vyhráli před dalšími 18 týmy!! 🙂

Mrkni na fotky ze závodů:

Komentáře
0

Zanechat komentář

rezervační systém   English