Blog
21
09
2017

Sedm medailí a 4 nově platné národní rekordy

V sobotu 16. září 2017 se konalo 4. Mistrovství Západních Čech v klasickém (RAW) silovém trojboji mužů a žen v Sokolově a Oddíl silového trojboje ARENA Pavly Kladivové nemohl chybět. Protože junioři a dorost startují na závodech zvlášť o týden později, závodilo tuto sobotu celkem osm Aréňáků.

Na místo konání jsme dorazili před vážením ještě s časovou rezervou. Stejně jako loni náš početný tým zabral pro sebe celou šatnu, kde se hned po vážení většinou snídalo, protože silového trojbojaře nedělá jen tvrdý trénink, ale i povinnost navážit váhovou kategorii, do které se přihlásil.

Jak jsme dopadli?

Proběhlo slavnostní zahájení a v 10:00 hodin už šla na dřep 1. skupina, kde byly všechny holky. Nejlehčí kategorie závodící v Sokolově byly Ženy -57 kg a Aréna měla tuto kategorii zastoupenou nejvíce. Reprezentovaly nás hned tři závodnice a všechny tři stáli v této kategorii na stupních vítězů. Třetí místo vybojovala na svých prvních závodech Raisová Jiřina za nazvedaných 267,5 kg, druhé místo brala Mlejnková Petra s trojbojem 295 kg. Petra zároveň v kategorii Ženy M2 -57kg ustanovila nový národní rekord jak pro všechny jednotlivé disciplíny (dřep, benč i mrtvý tah), tak celkově pro trojboj. A konečně zlatou medaili získala za 297,5 kg Rychetská Klára.

bedna Ženy -84 kg, 3. Kristýna Rakovská (APK), 2. Veronika Břízová (já, APK) 1.Drabálková Michaela (TJ Sokol Nymburk)

Další kategorie žen, kde měla Aréna dvě závodnice, byla Ženy -84 kg. Rakovská Kristýna se také účastnila svých prvních závodů a hned vybojovala bronzovou medaili s celkově 290 nazvedanými kily. Břízová Veronika (já) si i přes zranění, které omezovalo výkon na dřepu, přivezla stříbrnou medaili a kromě toho ustanovila nový národní rekord na mrtvý tah v kategorii Ženy -84 kg výkonem 173 kg.

Za muže do 74 kg reprezentoval Arénu Petr Svačina, který v této kategorii svým celkovým výkonem 525 kg získal zlatou medaili. Bronz pak získal Zvoníček Kamil v kategorii Muži -93 kg za nazvedaných 545 kg. Posledním účastníkem výpravy byl Marek Nebeský, který bojoval v kategorii mužů do 105 kg. Ve své kategorii se umístil pátý, takže si sice neodvezl žádný cenný kov, ale svou podporou byl rozhodně nepostradatelnou částí týmu.

A při vyhlašování absolutního pořadí mužů a žen stál opět na bedně Aréňák, tedy Aréňačka. Petra Mlejnková si svým výkonem po přepočtu na Wilksovy body zasloužila 2. místo absolutně za všechny ženy. Celkově získala 366,12 bodů.

ARENA TEAM jede!

Oddíl ARENA Pavly Kladivové podle bodů za umístění obsadil suverénně první místo ze všech 11 zúčastněných oddílů.

Všem Aréňákům gratulujeme, přejeme mnoho úspěchů v tréninku i osobním životě. Oblastními závody v Sokolově to rozhodně nekončí. Nyní čeká celý tým na nominace na Českomoravský pohár v klasickém (RAW) silovém trojboji mužů a žen, který se koná 4. 11. 2017 v Bohumíně, kde se budou moci nominovaní závodníci poměřit s dalšími závodníky napříč celou Českou Republikou.

 

Další fotky

Komentáře
1

Zanechat komentář

rezervační systém   English