Jan

Hrsina

Honza sám sebe popisuje jako fightera. Není to však jen sportem, který dělá, fighter je to, kým je. Vyrůstal u knih a počítačů, sportovat začal poměrně pozdě. Z mládí si přinesl řadu dysbalancí, tělesných vad a obtíží pohybového aparátu. To mu sice zastavilo aktivní kariéru zápasníka, ale zároveň ho to nasměrovalo k fyzioterapii a studiu funkčního, zdravého pohybu. A taky k trenéřině, protože brzo poznal, že zapalovat oheň v druhých je stejně super, jako sám hořet.

Dnes má desetiletou praxi jako trenér kickboxu a thajského boxu, zároveň učí fight v kombinaci s funkčním tréninkem, aby jeho hodiny byly pestré a všestranné, a aby jeho bojovníci vydrželi dlouho zdraví, mobilní a pevní. Má licenci trenéra i rozhodčího a absolvoval řadu kurzů, například vývojovou kineziologii, mobilitu či core. Jako zápasník prošel většinou disciplín kickboxu, je mistrem republiky v lightcontactu, vítěz mezinárodního Czech Open ve fullcontactu a získal stříbrnou medaili na MČR v lowkicku či Czech Open v K-1.

Mám rád, když se na sebe můžu spolehnout, když moje tělo dokáže, co po něm chci. Ať je to síla, odolnost nebo zdraví; fungovat musí všechno a všestranně. Mám za sebou dost bohatou historii zranění a fyzických problémů, což mi dalo obrovskou lekci. Naučil jsem se, jak to vše zvládat nejen u sebe, ale později i u druhých. Proto kombinuji dohromady thaibox, funkční a silový trénink – léta zkušeností mě dovedla k tomu, že tohle je to nejkomplexnější, co zatím existuje a co člověka připraví tělesně i duševně na jakoukoli situaci. Také mě to dalo dohromady s ARENOU, protože přirozeně souzním s aréňáckou filosofií funkčního tréninku. Na mém tréninku chci lidi naučit boxovat. Je na nich, jestli to chtějí dělat kondičně nebo opravdu kontaktně a naučit se prát. Moje starost je, aby je to bavilo, ale aby si u toho i sáhli na pomyslné dno a posunuli svoje fyzické i mentální možnosti. Hlídám, aby měli tělo správně „utažený“ a aby ten pohyb byl vždycky zdravý, protože kontaktní sporty jsou náročná disciplína a je snadné se zranit.“

rezervační systém   English