Karel Simon

Karel

Simon

Karel se během základní školy věnoval několika sportům, mezi něž hlavně patřilo judo a basketbal. V páté třídě se poté začal věnovat rychlostní kanoistice, v níž se později začal plně realizovat což vyústilo v několik titulů mistra české republiky, a i reprezentačního startu na mistroství Evropy juniorů. Na základě svých výsledků se poté dostal do USK, které spadalo pod Vysokoškolské sportovní centrum Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy což mu umožňovalo tento sport dělat na vrcholové úrovni. Bohužel tomu tak bylo pouze krátce, protože se naplno projevily jeho problémy s předloktími a musel tak dát sbohem profesionálním ambicím v tomto nádherném, olympijském sportu.

V rámci řešení těchto problémů se Karel seznámil s konceptem pohybově nápravného a silového tréninku a natolik ho tento přístup oslovil, že po projevení zájmu si ho vzal pod svá křídla jeho tehdejší trenér a pomohl mu tak se stát trenérem. Od této doby uplynulo bezmála už 5 let a Karel má to štěstí, že celou tu dobu může lidem pomáhat v tom lépe pochopit své vlastní tělo, umět s ním lépe pracovat a i ukázat, že je často schopno věcí, které si původně oni samotní ani nedokázali představit.

V aktuální době se Karel věnuje vzpírání, které patří i mezi nejoblíbenější věci, které může lidi naučit. Dále se věnuje silové přípravě profesionálních a vrcholových sportovců a rozhodně v neposlední řadě tréninku lidí, jejichž cílem je něco udělat pro své zdraví a zbavit se třeba i nějaké té bolesti pohybového aparátu, přičemž jim i pomoci k tomu zvedat více, chytřeji, a pokud svoji práci v posilovně nesabotují u talíře, tak i tak vypadat.

 

Vzdělání:

  • Strong Body-Strong Mind
  • Monada: Komplexní terapie bederní páteře a pánevního pletence
  • Ma Strength level 1: Chinese weightlifting technique
  • Complete Shoulder & Hip Blueprint
  • The even more Complete Shoulder & Hip Blueprint
  • Functional training summit Europe
rezervační systém   English