Václav Kment

Václav

Kment

Vašek sportuje již od dětství, ale věnoval se spíše individuálním než kolektivním sportům. Od druhé třídy se věnoval judu a u něj zůstal do konce základní školy. Na střední škole vyměnil judo za posilovnu a vyzkoušel i několik soutěží v men’s physique. Po několika sezónách Vaškovi tento směr přestal dávat smysl a pověsil závodní šortky na hřebík. Cvičení v posilovně se však nevzdal, tedy alespoň ne do doby, než přišel covid, kdy všechna zařízení byla uzavřena.

V tomto období Vašek začal cvičit na hrazdách a objevil kettlebell. Dva si pořídil domů a začal s nimi trénovat. Po znovuotevření fitek a posiloven se kettlebellu již nevzdal. Po přestěhování do Prahy začal navštěvovat KB5, piloval techniku a učil se další cviky s kettlebellem.

Vašek absolvoval v roce 2020 kurz trenér kulturistiky a instruktor fitness. Své vědomosti a zkušenosti nyní Vašek předává na funkčním tréninku cvičencům v Areně.

Vašek se mimo jiné zajímá o otužování, cirkadiánní rytmy a kvalitu spánku, zásady zdravého stravování, holistický náhled na zdraví, přerušované i vícedenní půsty.

Pro soukromou hodinu kontaktujte Vaška na kmentvaclav@seznam.cz. Vašek vyučuje funkční trénink.
rezervační systém   English