Veronika

Břízová

Veroniku v ARÉNĚ Pavly Kladivové potkáte především na hodinách funkčního tréninku, ale i na vlastním tréninku s velkou činkou. Funkční trénink využívá především jako silný a zdravý základ pro silový trojboj. Cvičit začala před sedmi lety nejprve sama, s vlastní váhou a minimem vybavení. Původním cílem bylo zhubnout nadbytečná kila a získat lepší kondici. Cvičení s vlastní vahou je Veronice stále velmi blízké, věří, že každý by měl v nějaké minimální míře ovládat prioritně vlastní tělo, než množství strojů v posilovně. Kromě cvičení nabírala Veronika nové zkušenosti i v oblasti teorie a štěstí jí přálo; narazila na řadu špiček v oboru a díky funkčnímu tréninku a kettlebellu se dostala až do ARÉNY, kde jí učil s velkou činkou Tomáš Kejík. Sice asi doufal, že bude mít přírůstek do vzpěračských řad, ale Verču nakonec učaroval silový trojboj a tak se v roce 2016 pod jeho vedením připravovala na první oblastní závody v trojboji RAW i první Mistrovství ČR 2017. Trojboj se stal srdcovou záležitostí a kromě toho, že nyní sama aktivně závodí, připravuje Veronika už i další svěřence na závody, často jejich první.

„Trenérské kurzy produkují trenéry, kteří mají lidi učit jak zacházet se stroji, ale já už od začátku věděla, že nechci učit lidi jen jak správně ovládat stroje, které vedou jejich pohyby. Chci učit jak ovládat své vlastní tělo, případně závaží, a provádět pohyby tak, aby tělo bylo ještě dlouhá léta funkční. Volným váhám, tedy bellu a čince, dávám proto vždy přednost před klasickou posilkou.“

Úspěchy

Pro soukromou hodinu kontaktujte Verču na Brizova.V@seznam.cz. Verča učí kondiční trénink (pro potřeby posilovny i domácího cvičení) a trojboj, ve kterém pokročilé klienty připravuje na závody, vč. konzultace pravidel a vybavení. Také poskytuje výživové poradenství, které můžete využít jak v osobní formě tak pomocí dálkového koučinku (FB, e-mail). Maximum osob na soukromé hodině je 2.

rezervační systém   English