Zbyněk Melmer

Zbyněk

Melmer

Pro Zbyňka je sport nedílnou součástí jeho života již od dětství, kdy měl možnost si jich několik vyzkoušet. Počínaje plaváním, kterému se věnoval necelých 10 let, přes florbal, fotbal a stolní tenis až po bojové umění Allkampf-jitsu. Kvůli zdravotním potížím musel trénování přerušit, ovšem ne nadlouho. Přestože klasický silový trénink byl a stále je velmi populární, Zbyněk se přes své spolužáky dostal k méně ortodoxní kalisthenice a street workoutu. V té době se zrovna stavělo nové workoutové hřiště, které hned po dokončení začal s kamarády navštěvovat. Jak už tomu bývá zvykem, začátky byly nejtěžší, ale přesto u trénování s vlastní vahou zůstal až dodnes, bezmála 7 let. Za tu dobu mu tento způsob tréninku velmi přirostl k srdci a stal se jeho životním stylem. Počas studií na gymnáziu mu také došlo, jak moc je pohyb důležitý a zároveň nedostatkový v dnešní době.

Právě díky tomu se Zbyněk rozhodl jít jinou cestou a momentálně studuje na FTVS UK, v oboru Trenér. Do budoucna by chtěl nabrat nové znalosti a zkušenosti jak v trénování, tak v oblasti fyzioterapie a dalších kompenzačních praktik.

 

Ačkoliv je kalisthenika krásný a velice náročný sport, v podvědomí veřejnosti zatím ještě moc není a mým cílem je ji více zpopularizovat. A protože začít je vždy nejtěžší krok, vyplatí se mít někoho, kdo za Vás tu zodpovědnost bude brát. Zároveň chci pomáhat každému, kdo má chuť posouvat své hranice a být každý den alespoň o kousek lepší.“

rezervační systém   English