Brazilské jiu-jitsu

60

minut

Trenéři:

  Co je BJJ?

  Brazilské jiu-jitsu (BJJ) je dnes velmi oblíbený a rychle se šířící bojový úpolový sport. Na rozdíl od jiných bojových sportů se zde nepoužívají k zneškodnění nepřítele údery a kopy, ale páky a škrcení. V podstatě jde o MMA bez úderů. Rozlišujeme dvě varianty – s kimonem (Gi) a bez kimona (no-Gi), neboli grappling. Techniky v obou disciplínách jsou si velmi podobné. Boj začíná v postoji, kdy se pomocí zápasnických technik (shozy, porazy, vychýlení, přehozy) dostávají oba soupeři na zem, kde se snaží o submisivní techniky (škrcení, páčení). Zlepšuje fyzičku, koordinaci a prostorovou orientaci.

  Pro koho BJJ určeno?

  Minimální věk pro muže i ženy je 15 let (pokud si najdete váhově odpovídajícího sparing partnera, můžeme se dohodnout i na nižším věku), horní hranice není. Nesejde ani na tom, jakou máte počáteční kondici.

  BJJ je použitelné i pro ty, kteří se chtějí učit sebeobraně. Pokud budete se svým protivníkem boxovat, dost možná nějakou tu ránu schytáte, pokud ho však sundáte na zem a podržíte, je to mnohem bezpečnější „zákrok“. Tyto techniky se budete samozřejmě precizně učit na lekcích.

  Kdo vede lekce?

  Instruktoři Renzo Gracie Prague Michal a Tomáš. Jsou to zkušení trenéři s mnohaletou zápasovou i trenérskou praxí v postojových i zemařských disciplínách, jako jsou BJJ MMA Kickbox atd. Zápasy, semináře a tréninky absolvovali v Evropě, ale i třeba v Rusku a jiných zemích. Zkušenosti se sebeobranou, zajištěním bezpečnosti, plánováním a konzultační činností mají z dlouhodobého působení v oblasti security. Učí osvědčené techniky, a pokud něco neví, rádi odkážou na další odborníky v jiných oblastech. Jsou zde pro Vás, abyste se mohli ptát, učit se a rozvíjet své dovednosti. Je možné si domluvit i soukromé tréninky.

  Máte se na co těšit! Přijďte a otevřete se novým dovednostem a poznání.

  BJJ začátečníci

  Rádi bychom vás přivítali na lekcích BJJ pro začátečníky.
  BJJ není jen bojový sport a umění, je to cesta k lepší fyzické kondici, sebeobraně a nekonečnému objevování vlastních schopností.

  ✅Fyzická kondice
  ✅Mentální rozvoj
  ✅Sebeobrana
  ✅Komunita
  ✅Zábava a velice praktický koníček

  Nebudete sami! Naše komunita je plná lidí, kteří začínali přesně tam, kde jste vy teď, a jsou ochotní vám pomoci na vaší cestě. Budete objevovat nejen fyzickou sílu, ale i mentální odolnost a strategické myšlení. BJJ je o spolupráci, respektu a rozvoji.

  Na našich lekcích pro začátečníky začneme s důrazem na základy, vysvětlením principů BJJ, rozborem základních pohybů (drillů), pozic a technik. Po těchto základech budete mít komfortnější a jistější pocit v souboji/ sparingu při provádění složitějších pozic a technik v budoucnu.

  Během těchto lekcí budete pracovat na:

  Rozvoji fyzické kondice: BJJ je náročný sport na celé tělo. Budete trénovat sílu, vytrvalost a flexibilitu těla, což přispěje k celkovému zlepšení vaší kondice.

  Základní techniky a pozice: Naučíte se základní principy, pozice, guardy, úniky i útoky. Tyto dovednosti vám poskytnou pevný základ pro pokročilejší techniky a situace.

  Sebeobrana: BJJ není pouze o soutěžení na tatami. Naučíte se také principy sebeobrany a to, jak efektivně reagovat v různých situacích na ulici i v životě, díky získanému skillu, sebevědomí a rozhodnosti.

  Sparring (roll): Součástí lekcí bude i čas na sparring, kde můžete aplikovat naučené techniky v simulovaném boji s partnerem. To vám umožní získat praktické zkušenosti.

  Komunita: BJJ je o sdílení zkušeností a spolupráci. Naše lekce pro začátečníky Vám poskytnou možnost poznat nové lidi, sdílet radosti i výzvy a růst společně jako komunita.  Jak probíhá trénink BJJ?

  Rozcvička

  Protažení a rozhýbání.
  Krok
  1

  Technická část

  Nácvik nových technik či drilování dříve probraných – páky, škrcení, rolování, úniky atd.
  Krok
  2

  Sparing

  Řízené sparingy ve dvojici.
  Krok
  3

  Proč BJJ v ARENĚ?

  • Přátelská atmosféra a prima parta
  • Perfektní vybavení a dostatek prostoru
  • Trenéři s mnohaletými zkušenostmi, aktivní fighteři
  LEKCE TRVÁ 60 MINUT A MAXIMÁLNÍ KAPACITA JE 20 OSOB
  NA BJJ GI/NOGI MOŽNOST POUZE JEDNORÁZOVÉHO VSTUPU ZA 240 KČ NEBO PERMICE – viz CENÍK.
  NA BJJ OPENMAT ZVÝHODNĚNÁ CENA 140 KČ/VSTUP /MOŽNOST VYUŽÍT MULTISPORT KARTU.

  Kde trénujeme BJJ?

  logo-centrum-250-90

  ARENA Centrum

  Palackého 11
  Praha 1

  Případně mrkněte na rozvrhy a kde nás najdete.

  Co potřebujete ke cvičení?

  Na první trénink si vezměte pohodlné oblečení, které nebude nikde škrtit a bránit v pohybu. Boty, ani žádné speciální vybavení není potřeba. Časem doporučujeme pořídit si chránič na zuby a pokud chcete, tak samozřejmě kimono (Gi). Trenér jistě rád poradí s výběrem.

  Tréninky s kimonem či bez (Gi nebo No Gi) najdeš v rozvrhu.

  Chcete si vyzkoušet BJJ? Přijďte na první lekci bez přihlášení.


  Zda se bude konkrétní lekce konat (a má volnou kapacitu) si ověřte prosím předem na tel. 228 225 753 (recepce Centrum) či info@arenapk.cz.

  První lekce je za standardní částku. Na další lekce se poté hlásí přes rezervační systém.

  Fotogalerie


  BJJ vedou bratři Tauberovi:

  Tomáš
  Tauber
  Michal Tauber

  rezervační systém   English