Kettlebell

60

minut

Trenéři:

  Kettlebell, nebo také bulina či girja, je litinová koule s madlem, která se za posledních deset let vypracovala ze zcela neznámé pomůcky na preferovaný tréninkový nástroj šampionů MMA, elitních vojenských jednotek, celebrit i široké veřejnosti. Důvod je jednoduchý – kettlebell je kompaktní, v podstatě nezničitelný a schopný sám o sobě nahradit nejmodernější fitness náčiní, je adaptabilní pro všechny věkové i výkonnostní skupiny a má skvělý přenos do mnoha sportovních odvětví.  Správně vedený trénink s kettlebellem využije každý sportovec, ať už je cílem spalování tuků, tvarování postavy, mobilita, síla nebo výdrž.

   

  Kettlebell výrazně zlepšuje reflexivní stabilitu, rozvíjí celkovou fyzickou sílu i kondici a zlepšuje svalovou aktivaci díky unikátním nárokům na stabilizační systém, způsobených posunutým těžištěm*.  Tvar kettlebellu umožňuje větší rozsah pohybu než činky a také bezpečnější mechaniku těla, než  třeba trénink na strojích.  Během negativní fáze balistických cviků dochází k akceleraci kettlebellu, což přidává „virtuální váhu“ k samotné váze (pro zajímavost: během balistických cviků spaluje tělo téměř 2x více energie za minutu než například při klasickém kardiu). Tento efekt se dá jen těžko napodobit na strojích nebo s jinou formou zátěže.

  Proč trénovat u nás?
  Kvalita

  Lekce vede zkušený instruktor Roman Kladivo, oficiálně certifikovaný v rámci mezinárodního systému Strong First,  poskytujícího nejkvalitnější a nejprestižnější vzdělání v oblasti kettlebell tréninku.

  Komplexní přístup

  Nejen železem je člověk živ. Proto se na našich lekcích setkáte kromě kettlebellu také s celou řadou mobilizačních a aktivačních cviků pro zlepšení vašich pohybových schopností.

  Individuální péče

  Každý jsme jiný, a to co vyhovuje jednomu nemusí nutně vyhovovat druhému. Proto jsou naše lekce vedeny formou individuálního skupinového tréninku, který kombinuje to nejlepší z individuálního přístupu osobních tréninků a atmosféry skupinových lekcí.

  Bezpečnost

  Bezpečnost je pro nás na prvním místě, proto s tréninkem začínáme od úplných základů a využíváme efektivní systém progresí a regresí tak, abychom mohli jednotlivé lekce snadno přizpůsobit potřebám i úrovni každého cvičence.

  rezervační systém   English