Kickbox (pokročilí)

60

minut

Trenéři:

  Co je kickbox?

  Kickbox je moderní bojový styl, který je obecně pokládán za nejúčinnější a nejkomplexnější bojový sport v postoji, z něhož vychází postojová část MMA i většina sebeobranných systémů. Má řadu disciplín – od zjednodušených polokontaktních, které se velmi podobají karate (a s nimiž se v ARENĚ nepotkáte), až po plnohodnotný kickboxing K-1, který je velmi podobný Muay Thai, thajskému boxu. Obsahuje vše, co klasický box, tedy údery pěstmi, obrany, úhyby, a k tomu spoustu kopů a údery koleny. Omezeně i klinče, což jsou základní chvaty proti stojícímu soupeři (zaklesnutí jedné či dvou paží do soupeře). Jako sport je skvělý pro zpevnění, zhubnutí, budování dynamiky, psychické odolnosti, kondice a všeobecné pohybové inteligence.

  Pro koho je kickbox určen?

  Kickbox v ARENĚ začíná od základů a lekce jsou přizpůsobeny tomu, aby mohli trénovat cvičenci v jakémkoli věku, případně mohou začínající kixkboxeři využít lekce pro začátečníky a postupně přejít na lekce standardní. Trenér skládá trénink tak, aby spolu cvičili parťáci odpovídajících schopností i fyzických předpokladů. Navíc trénink není rvačka, není účelem se řezat, ale navzájem si pomáhat něco se naučit.

  Kickbox bude užitečný i těm, kteří se chtějí učit sebeobraně; umět dát ránu a umět přežít ránu je základ každé rvačky, ať chcete nebo nechcete. A i když to děláte jen kondičně, alespoň budete umět rychleji a dál utéct.  Jak probíhá trénink kickboxu?

  Rozcvička

  Mobilita a funkční rozhýbání
  Krok
  1

  Technická část

  Nácviky kickboxu do vzduchu, na úderové bloky, průpravná cvičení či hry ve dvojicích, intenzivní práce na boxovacích pytlích, pohybové drily
  Krok
  2

  Kondiční část

  Síla, dynamika, koordinace, rychlost, vytrvalost. Funkční trénink poslouží jako skvělý základ, ale budete u toho víc funět a potit se. Může to být s vlastní vahou, můžeme běhat, skákat, ale může to být taky s kettlebellem, medicinbalem či na hrazdě.
  Krok
  3

  Proč kickbox v ARENĚ?

  • Osobní a individuální přístup
  • Přátelská atmosféra a prima parta
  • Perfektní vybavení a dostatek prostoru
  • Trenér s více než desetiletou zkušeností
  LEKCE TRVÁ 60 MINUT A MAXIMÁLNÍ KAPACITA JE 20 OSOB
  NA KICKBOX MŮŽETE ZAKOUPIT PERMANENTKU, VYUŽÍT KARTU MULTISPORT ČI JEDNORÁZOVÝ VSTUP.

  Kde trénujeme kickbox?

  logo-centrum-250-90

  ARENA Centrum

  Palackého 11
  Praha 1

  AJ

  ARENA Jinonice

  V zářezu 902/4
  Praha 5

  Případně mrkněte na rozvrhy a kde nás najdete.

  Co potřebujete ke cvičení?

  Sportovní oblečení, ručník a dostatek tekutin. Cvičíme na boso. Co nejdříve to ale chce bandáže, boxerské rukavice a chránič zubů. A později se hodí i chrániče nohou a kolen.

  Chcete si vyzkoušet kickbox? Přihlaste se na první lekci zdarma:


  Fotogalerie


  Kickbox vede v ARENĚ:

  Jakub
  Vostřel
  Jan
  Hrsina
  Michal Tauber
  Tomáš
  Tauber

  rezervační systém   English