Kickbox

60

minut

Trenéři:

Co je kickbox?

Kickbox je moderní bojový styl, který je obecně pokládán za nejúčinnější a nejkomplexnější bojový sport v postoji, z něhož vychází postojová část MMA i většina sebeobranných systémů. Má řadu disciplín – od zjednodušených polokontaktních, které se velmi podobají karate (a s nimiž se v ARENĚ nepotkáte), až po plnohodnotný kickboxing K-1, který je velmi podobný Muay Thai, thajskému boxu. Obsahuje vše, co klasický box, tedy údery pěstmi, obrany, úhyby, a k tomu spoustu kopů a údery koleny. Omezeně i klinče, což jsou základní chvaty proti stojícímu soupeři (zaklesnutí jedné či dvou paží do soupeře). Jako sport je skvělý pro zpevnění, zhubnutí, budování dynamiky, psychické odolnosti, kondice a všeobecné pohybové inteligence.

Pro koho je kickbox určen?

Kickbox v ARENĚ začíná od základů a lekce jsou přizpůsobeny tomu, aby mohli trénovat cvičenci v jakémkoli věku, případně mohou začínající kixkboxeři využít lekce pro začátečníky a postupně přejít na lekce standardní. Trenér skládá trénink tak, aby spolu cvičili parťáci odpovídajících schopností i fyzických předpokladů. Navíc trénink není rvačka, není účelem se řezat, ale navzájem si pomáhat něco se naučit.

Kickbox bude užitečný i těm, kteří se chtějí učit sebeobraně; umět dát ránu a umět přežít ránu je základ každé rvačky, ať chcete nebo nechcete. A i když to děláte jen kondičně, alespoň budete umět rychleji a dál utéct.Jak probíhá trénink kickboxu?

Rozcvička

Mobilita a funkční rozhýbání
Krok
1

Technická část

Nácviky kickboxu do vzduchu, na úderové bloky, průpravná cvičení či hry ve dvojicích, intenzivní práce na boxovacích pytlích, pohybové drily
Krok
2

Kondiční část

Síla, dynamika, koordinace, rychlost, vytrvalost. Funkční trénink poslouží jako skvělý základ, ale budete u toho víc funět a potit se. Může to být s vlastní vahou, můžeme běhat, skákat, ale může to být taky s kettlebellem, medicinbalem či na hrazdě.
Krok
3

Proč kickbox v ARENĚ?

  • Osobní a individuální přístup
  • Přátelská atmosféra a prima parta
  • Perfektní vybavení a dostatek prostoru
  • Trenér s více než desetiletou zkušeností
LEKCE TRVÁ 60 MINUT A MAXIMÁLNÍ KAPACITA JE 20 OSOB
NA KICKBOX MŮŽETE ZAKOUPIT SPECIÁLNÍ PERMANENTKU 10 VSTUPŮ/1600,- , VYUŽÍT KARTU MULTISPORT ČI JEDNORÁZOVÝ VSTUP.

Kde trénujeme kickbox?

logo-centrum-250-90

ARENA Centrum

Palackého 11
Praha 1

AJ

ARENA Jinonice

V zářezu 902/4
Praha 5

Případně mrkněte na rozvrhy a kde nás najdete.

Co potřebujete ke cvičení?

Sportovní oblečení, ručník a dostatek tekutin. Cvičíme na boso. Co nejdříve to ale chce bandáže, boxerské rukavice a chránič zubů. A později se hodí i chrániče nohou a kolen.

Chcete si vyzkoušet kickbox? Přihlaste se na první lekci zdarma:


Fotogalerie


Kickbox vede v ARENĚ:

Jan
Hrsina
Michal Tauber
Tomáš
Tauber

rezervační systém   English