Kompenzace

60

minut

Trenéři:

  Co je lekce kompenzace?

  Lekce se soustřeďují na předcházení vzniku, případně vybalancování již existujících tělesných potíží, vzniklých špatnými pohybovými vzorci, nevhodným tělesným postojem (posturou) a následně jejich promítání do všech pohybů, a to včetně sportu i běžného života.

   

  Celým cvičením se prolíná využití vývojové kineziologie, kdy se cvičenci nezaměřují na aktivitu jednoho svalu, ani procvičování určité skupiny svalů, ale na fyziologické zapojení celotělových svalových souher, a tedy k probuzení svalových řetězců zahrnující i velmi hluboké svalstvo. Vývojová kineziologie popisuje přirozenou lidskou motoriku, čehož využívají při svých postupech fyzioterapeuti: člověk se se schopnostmi pro tělo ideálně hýbat již rodí, ale bohužel v důsledku civilizačních vymožeností ve spojení s nízkou fyzickou aktivitou, zraněním či vlivem sportu nebo fyzické aktivity s jednostranným zatížením, si tělo vytvoří náhradní pohybové vzorce, které mohou vést ke vzniku svalových dysbalancí a následně k nepříjemným bolestem.

   

  Na lekcích se zaměřujeme na zlepšení mobility celého těla, zvýšení funkční flexibility a pomocí znovuučení celotělových svalových souher ke zlepšení stability jednotlivých kloubů a tedy i zvětšení stability daného pohybu. Díky tomuto způsobu cvičení dochází i k přirozenému zvětšení síly při daných úkonech. Cvičenci se mohou těšit na mobilizující cviky, aktivní strečink, pohyby inspirované zvířecí říší, prvky z jógy, pozemní akrobacie či kalisteniky a gymnastiky. Při cvičení se využívá vlastní váha, různé pomůcky jako expandéry, gymnastické kruhy, závěsné systémy a také externí váha (kettlebell, činky aj.).

  Pro koho je lekce kompenzace určena?

  Lekce je vhodná jak pro naprosté nováčky s cílem zlepšit své pohybové dovednosti a předejít tak mnohdy velmi bolestivým důsledkům špatných pohybových vzorců z běžného života, ale i pro zdatné sportovce, kterým díky jednostrannému zatížení z jejich sportu hrozí svalové dysbalance. Lekcí se tedy může účastnit kdokoliv bez ohledu na pohlaví, věk či fyzické zdatnosti.

  V hodinách je možné nastavit různé zatížení pro všechny úrovně cvičenců a individuální nastavení daného pohybu vzhledem ke specifickým potřebám daného jedince.

  Co potřebujete ke cvičení?

  Prakticky nic. Doporučujeme si vzít na trénink ručník a pohodlné oblečení, trénujeme bez bot.

  Kde najdete lekce kompenzace?

  logo-jinonice-250-90

  ARENA Jinonice

  V zářezu 4
  Praha 5

  Případně mrkněte na rozvrhy a kde nás najdete.

  Proč lekce kompenzace v ARENĚ?

  • Malé skupiny o max. 15 lidech
  • Osobní a individuální přístup
  • Přátelská atmosféra a prima parta
  • Programování tréninku pro každého individuálně
  • Perfektní vybavení a dostatek prostoru

  Chcete si vyzkoušet lekci kompenzace? Přihlaste se na první lekci zdarma:


  Fotogalerie


  Lekce kompenzace vede Iva Chocholatá:


  rezervační systém   English