Krav maga [EN]

60

minut

Trenéři:

  Co je Krav Maga?
  What is Krav Maga?

  Krav maga (/krɑːv məˈɡɑː/; hebrejsky: קְרַב מַגָּע‎ ; česky kontaktní boj, boj z blízka) je vojenský sebeobranný systém, který se skládá z kombinace technik převzatých z boxu, wrestlingu, Muay Thay, aikida, juda a bojového výcviku.

   

  Vyvinul se z pouličního boje maďarsko-izraelského bojovníka Imi Lichtenfelda, který jakožto boxer a wrestler využil svého výcviku k obraně židovské čtvrti proti fašistickým uskupením v Bratislavě ve 30. letech.

   

  Krav maga učí zejména reálný boj v civilním životě. Zaměřuje se i na asymetrický boj, kdy je protivník ozbrojen (nůž, střelná zbraň) nebo v přesile. Díky svému logickému a ucelenému přístupu ke konfliktním situacím se vyznačuje velkými pokroky v relativně krátkém čase.

   

  Krav maga (/krɑːv məˈɡɑː/; Hebrew: קְרַב מַגָּע‎ ; lit. “contact-combat”) is a military self-defense system that consists of a combination of techniques sourced from boxing, wrestling, muay Thai, jujutsu, aikido, judo, along with realistic fight training.

   

  It was derived from the street-fighting experience of Hungarian-Israeli martial artist Imi Lichtenfeld, who made use of his training as a boxer and wrestler as a means of defending the Jewish quarter against fascist groups in Bratislava, Czechoslovakia in the mid-to-late 1930s.

   

  Krav maga teaches especially on real fight in civilian life. It also focuses on asymmetric combat when the oponent is armed (knife, firearm) or outnumbered. Thanks to its logical and  comprehensive approach to conflict situations, it is characterized by great progress in relatively short time.

  Pro koho je Krav Maga určena?
  For whom is Krav Maga intended?

  Lekce krav maga jsou určeny pro začátečníky, kteří nemají s tímto bojovým systémem žádné zkušenosti a chtějí se učit od úplných základů. Jsou vhodné jak pro ženy i muže, minimální věk pro účast je 15 let.

   

  Kontraindikacemi jsou poúrazové a pooperační stavy.

   

  Lessons of krav maga are intended for beginners who have no experience with this combat system and want to learn from basics. They are suitable for both women and men, the minimum age for participation is 15.

   

  Contraindications: Post-traumatic and post-surgery condition.

  Co potřebujete na lekci?/What do you need for lesson?

  Prakticky nic. Doporučujeme si vzít na trénink ručník a pohodlné oblečení, trénujeme bez bot.

   

  We reccomend to bring towel and comfortable gym clothes, we work out without shoes.

  Kde trénujeme krav maga?/Where do we train krav maga?

  logo-centrum-250-90

  ARENA Centrum

  Palackého 11
  Praha 1

  Případně mrkněte na rozvrhy a kde nás najdete.

  Proč krav maga v ARENĚ?/Why krav maga in ARENA?

  • Osobní a individuální přístup
  • Profesionální bojovník a trenér krav maga
  • Perfektní vybavení a dostatek prostoru

   

  • Personal and individual approach
  • Professional fighter and coach of krav maga
  • Perfect equipment and plenty of space

   

  Fotogalerie


  Krav magu vede/Krav maga coach


  rezervační systém   English