Pilates

60

minut

Trenéři:

Co je to Pilates?

Pilates je cvičební metoda pocházející z Německa, která napomáhá odstraňovat důsledky přílišného sezení a špatného držení těla, eliminuje bolesti zad a ztuhlost, rozvíjí ohebnost a správné dýchání. Cvičební prvky se soustředí střídavě na mobilitu, stabilitu a sílu. Hlavním kritériem je aktivizace a posílení hlubokého svalstva stabilizačního systému – zejména břišního svalstva, pánevního dna a zad, a naučit se perfektní kontrole nad vlastním tělem. Při lekcích se soustředí na správné dýchání, fungování a koordinaci vlastního těla a jednotlivých svalových skupin.

 

Gró cvičení pak vychází z plynulého, technicky správného provedení cviků, kdy dochází právě k aktivitě hlubokých svalů. Vše vychází z centra síly – středu těla a postupně učí navazovat spolupráci s končetinami. Pilates je pro to také velmi doporučováno fyzioterapeuty či rehabilitačními pracovníky. Díky koncentraci se člověk také naučí být se sebou při cvičení trpělivější a výsledky postupně sledovat i v běžném životě, technika dýchání rozvíjí kapacitu plic.

Pro koho je Pilates určeno?

Pilates mohou cvičit naprostí začátečníci i dlouholetí sportovci. Jednotlivé cviky mají různé modifikace a stupně obtížnosti. Metoda je vhodná i pro seniory, neboť je velmi šetrná ke kloubům. K vedeným lekcím se můžete přidat kdykoli v průběhu roku.

Jak probíhá lekce pilates?

Rozcvička

Zahřátí kloubů a svalů, nácvik dýchání
Krok
1

Technická a silová část

Střídavé využívání prvků mobility, stability a síly pro aktivaci a posílení hlubokého svalstva stabilizačního systému - středu těla.
Krok
2

Docvička

Závěrečná relaxace, prodýchání a protažení.
Krok
3

Co potřebujete ke cvičení?

Prakticky nic. Doporučujeme si vzít na trénink ručník a pohodlné oblečení, trénujeme bez bot.

logo-centrum-250-90

ARENA Centrum

Palackého 11
Praha 1

AJ

ARENA Jinonice

V zářezu 4
Praha 5

Případně mrkněte na rozvrhy a kde nás najdete.

Proč Pilates v ARENĚ?

  • Osobní a individuální přístup
  • Přátelská atmosféra a prima parta
  • Zkušená a milá lektorka

Chcete si vyzkoušet pilates? Přihlaste se na první lekci zdarma:


Fotogalerie


Pilates vede Simča Doležánová:

Simona
Doležánová

rezervační systém   English