Jak to všechno začalo


Mé první trenérské zkušenosti jsou ještě z dob, kdy jsem byla skutečné mládě. Už na gymnáziu jsem trénovala dětičky atletiku. Přišlo mi tedy logické udělat si hned v osmnácti trenérský kurz, ale už tam jsem narazila na přístup ke cvičení, který se mi nezdál úplně správný. Namísto řešení nejpalčivějších problémů, jako jsou bolesti zad, zatuhlost kloubů nebo zkrácené a oslabené svalové skupiny, se cvičení na strojích zaměřovalo hlavně na pumpování bicáků a celkově dosažení líbivého efektu.

 

Kolem sportu se pohybuji celý život, jak v roli cvičence, tak v roli trenéra, a za tu dobu jsem kolem sebe viděla mnohé. Trenéry v komerčních tělocvičnách koukající po většinu lekce do mobilu a počítající opáčka nebožákům ničícím si tělo na strojích, přetěžování profi sportovců bez jakékoli kompenzace, náročné a jednostranné tréninky, výživové „specialisty“, doporučující drastické diety vedoucí k podvýživě.Myšlenka ARENY


Sama jsem také byla, vzhledem ke své sportovní kariéře, nucena zajímat se o sport i z hlediska sportovních lékařů, fyzioterapeutů a dalších odborníků.  Začala jsem se sama aktivně vzdělávat ve směru rehabilitace, kompenzačních cvičení, zlepšování mobility či praktické anatomie. Pomalu se formovala i myšlenka, jak tyto znalosti v kombinaci se sportovními zkušenostmi předat dál. Poté, co jsem skončila s profesionálním sportem, jsem prodala veškerý majetek a otevřela si tělocvičnu.

 

Stalo se tak v červnu 2013 a vznikla první pobočka ARENY.


Funkční trénink - základ všeho


Právě funkční trénink je naše gró. Jedná se o komplexní hodinu, která je vhodná pro každého, protože se dá velmi dobře přizpůsobit individuálním potřebám každého cvičence. Za léta fungování jsem díky mnohým zahraničním zkušenostem a spolupráci s dalšími trenéry vyvinula systém cvičení, který pomůže se lépe hýbat, zbavit se dysbalancí, bolestí zad, zlepšit kondici i sílu. Postupem času jsme přidali i další tréninky jako je crossbojové sportytělocvikvzpírání či jóga pro ty, kteří se chtějí dále rozvíjet v konkrétnějším směru.

Naše motivace a filosofie


ARENA vznikla v podstatě jako protest a protiklad ke klasickým fitkům se stroji, která často dělají lidi ještě více nefunkční. ARENA má od začátku silnou filozofii. 

„Chceme lidem pomáhat správně a zdravě se hýbat."


Zdaleka se nejedná jen o zdravotní cvičení, ale vše, co děláme, vede k lepšímu a kvalitnějšímu životu i mimo gym. ARENA je tu pro všechny, co chtějí cvičit správně, zvýšit si kvalitu života, udržitelně a rozvíjet své fyzické schopnosti i pracovat na své figuře. Chodí k nám lidé všeho věku i zdatnosti. Lidé z kanceláří na jedné straně a profesionální sportovci na straně druhé. Dokážeme pomoci s bolestí zad i s asymetrickým přetěžováním, připravit na závody, zlepšit pružnost těla i pomoci se shazováním kil.


Kým jsme dnes


Z původně jedné ARENY, kde jsem byla trenérem, recepční, uklízečkou, účetní a údržbářem v jedné osobě, jsme se za pár let vypracovali. Dneska má ARENA v Praze už dvě pobočky s perfektně vybavenými tělocvičnami a učí u nás více než 25 špičkových trenérů. Každý z nich musí projít přes důkladnou přípravu a mé přísné oko. Výcvik může trvat klidně i půl roku,  dokud si nejsme jistí kvalitou, nikoho k vám nepustíme. Naši trenéři jsou profesionálové, kteří se snaží neustále rozvíjet své znalosti a schopnosti, nejen ve sportovním odvětví, ale i v oboru fyzioterapie, rehabilitace či výživového poradenství.

 

 

Přijďte si i vy s námi zamakat, těšíme se na vás!

 

Vaše Pavla Kladivová


P.S. Připravili jsme sérii ebooků o zdravém pohybu, cvičení a jídle, nazvanou ARENA WARS (7 knih, celkem 195 stran).

 

Mrkni se v případě zájmu na více info + možnost stažení.

Kdo se o vás postará?


Pokud vás zajímá, kdo vás bude v ARENĚ trénovat, podívejte se na samostatnou stránku s našimi vynikajícími trenéry. O provoz ARENY se však starají i další, dnes už vlastně tvoříme poměrně velký ARENA Team. Koho zaručeně potkáte hned u vchodu, jsou naši recepční! Budeme je sem postupně doplňovat:


AN

Martina

recepční v Centru

AC

Pavel

recepční v Centru

AJ

Andy

recepční v Jinonicích

DSC_5377

Štěpán

recepční v Jinonicích


rezervační systém   English