Terka Ulrichová

Terka

Ulrichová

Terka byla od mala vedena k různým sportům. Na lyžích a běžkách stála už ve 4 letech, v brzkém věku začala jezdit i na kole a do hor s rodiči a sourozenci vyjížděla na túry pravidelně v průběhu celého roku. A tak její láska k vysokohorské turistice, zimním i letním sportům byla zažehnuta. Ve zhruba 11 letech objevila kouzlo hudby a tance, kterému se věnuje dodnes. Tanec jí ale ve 13 letech přinesl dlouhodobé bolesti kolen a porovnávání se s jinými holkami, a tak ve svých 16 letech začala cvičit doma. Po maturitě si poprvé koupila členství v komerčním fitku a na počátku roku 2018 poprvé navštívila funkční tréninky v Aréně. A od té doby Arénu navštěvuje pravidelně.

Terky přístup ke cvičení se však v průběhu následujících let výrazně změnil. Její primární motivace se hýbat a vzdělávat se ve cvičení tkvěla v dlouhodobé zkušenosti primárně s bolestmi zad, které nastartovaly její cestu poznání sebe sama skrze meditační techniky, psycho- a fyzioterapeutická sezení a stress management. V trénincích nejčastěji kombinuje dechová cvičení, s mobilitou a aktivací vycházející mnohdy z fyzioterapeutických přístupů s prvky silového tréninku a cviky s vlastní vahou. S největší pravděpodobností ji v Aréně uvidíte se válet na zemi, ale věřte, že se nefláká.

Jsem přesvědčena, že pohyb je v dnešní převážně uspěchané době plné stresu a sedavého způsobu života jedinou cestou, jak zůstat aktivní co nejdéle. A cvičení je skvělým nástrojem, jak neduhy této doby kompenzovat a zároveň získat sílu a vytrvalost, kterou lze přenést i do dalších sportů, které máte rádi. Seznamte se se svým tělem, naslouchejte mu a využijte jeho plný potenciál proto, abyste se cítili co nejlépe, jak po fyzické, tak po duševní stránce.“

rezervační systém   English